Dēļotājs tuvplānā – Kristaps Dzenis

Rakstu sagatavoja: Madara Grantiņa

kristaps_dzenitisPar sevi un savu pieredzi stāsta Kristaps Dzenis, Boards.lv snovborda Spēka komandas braucējs. Ar Kristapu jau pavisam drīz tiksimies uz kalna, jo viņš ir šīs nedēļas nogales (07.02.2015) Snovborda Akadēmijas nodarbību viesis.

Nodarbības šajās brīvdienās notiks ierastajos laikos – gan sestdien, gan svētdien. Kristaps piedalīsies trijās no tām (sestdien plkst. 10:30, 13:00 un 17:30). Viņš parādīs lieliskus trikus uz šķēršļiem, džampiem un slaidiem, braukāsies kopā ar Snovborda Akadēmijas audzēkņiem un dalīsies savā pieredzē.

„Dēļoju jau 13 gadus, esmu divkārtējs Latvijas Snovborda čempions Rail Jam sadaļā. Šajās sacensībās galvenais uzsvars tiek likts uz dažādiem slaidiem un konkrētais triks, ar kuru izvirzījos vadībā bija Gap Cab 270 front board. Savulaik biju Rīgas Snovborda Skolas audzēknis un vēlāk tās treneris. Šobrīd filmējos projektā Handshake un pārstāvu Yeti Family kopienu. 2013. un 2014. gadā piedalījos Latvijas Snovborda čempionātā. Esmu piedalījies sacensībās ārzemēs – Austrijā, Avoriaz PBRJ (Peanut Butter And Rail Jam) finālos, kā arī mazākās sacensībās Igaunijā, Lietuvā un Francijā,” par sevi stāsta 23. gadus jaunais un progresīvais snovbordists Kristaps. Viņš ļoti kodolīgi atbild, ka lai kļūtu par Boards.lv snovborda Spēka komandas braucēju, jābūt pilnīgi iekšā snovborda scēnā ar sirdi un smadzenēm. Ir jābūt labam braukšanas līmenim un redzamai personībai.

Lai uzzinātu, ar ko braukā Latvijas profesionālā līmeņa snovbordisti, jautājām, kāds ir viņa iecienītākais inventārs. Kristaps stāsta: „Izvēlos CAPITA Horrorscope 153cm dēli, jo tas ir viens no mīkstākajiem, bet tajā pašā laikā ir pietiekami stabils, lai varētu taisīt trikus gan uz trubām ielās, gan uz Latvijas izmēra tramplīniem parkos. Izmantoju UNION stiprinājumus, kuri vienkārši ir pašlaik labākie un populārākie, un DEELUX zābakus, kas ir gana ērti un jau otro sezonu nav izbraukāti. VOLCOM zīmola apģērbs man dod siltumu, ir izturīgas, kas ir svarīgi, un man tās patīk arī no dizaina viedokļa.”

Katram sevi cienošam sportistam ir noskaņošanās veids sevis sagatavošanai un stresa mazināšanai pirms iziet uz starta. Kristaps stāsta par savām sajūtām un komentē mūzikas klausīšanos austiņās: „Agrāk mēdzu uztraukties, bet, tā kā man labāk patīk filmēties un iet ielās, tad stress pirms kāda milzīga slaida Viļņā ir lielāks, kā Latvijas Snovborda čempionātā 2007. gadā. Svarīgi būt pārliecinātam un ar labu garastāvokli. Nedrīkst nervozēt, tas nav jautri! Un es mēģinu neklausīties mūziku austiņās. Man patīk dabīgās skaņas, cilvēku čalošana, pacēlāja sišanās, sniega skaņa. Kad aiztaisa ausis, jūties kaut kā nedrošāk, ka kaut kas nav tā kā vajag. :)” „Man patīk braukt ātri un improvizēt trikus pa ceļam. Boardslide ir mans mīļākais triks. To var taisīt jebkur un tam ir daudz veidu kā ar to spēlēties, dažādas variācijas. Bet protams ir triki, kurus redzi video sadaļās un tad par tiem domā, iztēlojies un, kad esi saņēmies, mēģini kamēr sanāk, tā kā jūti, ka ir pareizi,” stāsta Kristaps par ierasto treniņu procesu un mīļākā trika daudzveidīgo dabu.

Pirms kļūt par kādas grupas braucēju, jākļūst pašam par sevi apzinoties savu personību. To, cik nopietni pieiet savam hobijam – sportam, izvēlas katrs pats. Skaidri redzams, ka vairāk par hobiju, tas ir darbs ar prātu un dēli, mīlot savu aizraušanos!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *